Anna Gutowska

Urodziła się w Rzeszowie. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę w Szkole Muzycznej w klasie fortepianu L. Strzeleckiej, rok później w klasie skrzypiec D.Sendłak. Szkołę tę ukończyła z wyróżnieniem. Kontynuowała naukę w Zespole Szkół Muzycznych w Rzeszowie w klasie R. Naściszewskiego, równocześnie będąc studentką Conservatoire du Lausanne w Szwajcarii w klasie prof. J. Jaquerod. Uczelnię tę ukończyła dyplomem z wyróżnieniem.

Od 2001 r. była studentką wiedeńskiego Universitat für Musik und darstellende Kunst pracując pod kierunkiem Prof. Edwarda Zienkowskiego. W 2007 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem i nagrodę Ministerstwa Kultury uzyskując tytuł magistra sztuki.

Nicolo Paganini - Sonata Varsávia für Violine und Orchester

Kammerorchester CAMERATA POLONIA - Konzert am 29.11.2014 in Wien ANNA GUTOWSKA - Violine MAREK KUDLICKI - Dirigent

Płyta

Anna Gutowska zrealizowała nagranie płyty kompaktowej z dwoma koncertami H. Wieniawskiego z Filharmonikami Poznańskimi pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza. Płyta została nagrana w Auli im A.Mickiewicza w Poznaniu dzięki otrzymanemu Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Młoda Polska,, oraz uprzejmości wielu osób, którzy przyczynili się do powstania tego artystycznego przedsięwzięcia i zarazem marzenia o nagraniu dwóch koncertów H. Wieniawskiego.

REFERENCJE

Anna Gutowska jest bezsprzecznie znakomitą skrzypaczką, świetnie przygotowaną do występów solowych .Perfekcyjna technika , nienaganna intonacja , naturalna i szczera muzykalność , umiejętność współpracy z dyrygentem i orkiestrą symfoniczną - to są niezaprzeczalne atuty tej wybitnie uzdolnionej artystki. Młodzieńcza pasja i entuzjazm w połączeniu z wielką wrażliwością , pozwalają wróżyć Annie Gutowskiej interesującą karierę muzyczną.

We wrześniu 2014 roku, miałam ogromną przyjemność poznać wybitną, wciąż młodą, światowej klasy skrzypaczkę rodem z Rzeszowa, Annę Gutowską. Moja radość była tym większa, że artystka zagrała na festiwalu, którego byłam współtwórczynią, współorganizatorką i moderatorką. Wirtuozowskie skrzypce wraz z mistrzowskim akordeonem stworzyły oryginalne duo muzycznej pasji wyśpiewując melodie znane lub zapomniane lub zasłyszane; w tym wydaniu wstrząsające swoim pięknem...